clear
Adres
MILOO-ELECTRONICS Sp. z o. o. Stary Wiśnicz 289 32-720 Nowy Wiśnicz, Poland
Image Alt

STERYLIS

  /  Aktualności   /  Sterylis chroni pacjentów i personel szpitala w Bochni
Sterylis chroni pacjentów i personel szpitala w Bochni

Sterylis chroni pacjentów i personel szpitala w Bochni

Szpital Powiatowy w Bochni wyposażył pod koniec października br. utworzony tam oddział covidowy w kilkanaście Sterylisów, które działają m.in. na korytarzach, w salach pacjentów i izolatkach. Urządzenie niszczy koronawirusa w ułamku sekundy.

Oddział covidowy funkcjonuje w bocheńskim szpitalu od 12 października br. W ostatnim czasie, z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną, liczba łóżek dla osób zarażonych koronawirusem została w nim zwiększona z 19 do 35. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu oraz zapewnienie ciągłości działania oddziału, został on wyposażony w urządzenia Sterylis, które stale filtrują i dezynfekują powietrze za pomocą dwóch filtrów..

Opracowane przez polską spółkę technologiczną MILOO – ELECTRONICS uniwersalne rozwiązanie w ułamku sekundy niszczy koronawirusa. Bezpiecznie dezynfekuje powietrze w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie.

– Niszczenie źródeł infekcji w powietrzu, którym oddychamy w pomieszczeniach to brakujące ogniwo w łańcuchu metod stosowanych w walce z koronawirusem, czyli maseczki i dystansowanie społeczne – mówi Rafał Bendyk, prezes MILOO – ELECTRONICS.

Sterylis chroni pacjentów i personel szpitala w Bochni

Firma zaznacza, że jej rozwiązanie to połączenie serii ultranowoczesnych technologii ze znanymi metodami filtrowania, dezynfekcji i sterylizacji, co pozwoliło zwiększyć skuteczność urządzenia i jego bezpieczeństwo.

– Stosowaliśmy takie urządzenie na sali obserwacyjnej, które działa cały czas – powiedział Jarosław Gucwa, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Bochni. – Jestem zwyczajnie zachwycony, ponieważ nie mieliśmy dotąd ani jednego udowodnionego przekazania COVID-19 pomiędzy hospitalizowanymi w SOR pacjentami. Urządzenie bazuje na naturalnym promieniowaniu UV-C i ozonie. Dzięki temu nie jest potrzebne stosowanie fumigacji chemicznej, której każdorazowe użycie generuje ok. 200 zł. Z tego powodu szpital ponosi koszty idące w tysiące złotych – dodaje Gucwa.

Do oddziału covidowego szpitala w Bochni trafiło łącznie kilkanaście sztuk sprzętu w kilku dostępnych na rynku wersjach. Na korytarzach i w salach pacjentów pracują modele BASIC, które dezynfekują powietrze promieniami UV-C o długości fali 254 nanometrów (najskuteczniejsze w walce z drobnoustrojami). W izolatkach i na oddziale przyjęć covidowych umieszczono natomiast Sterylisy w wersjach VS i Ultra o zwiększonej efektywności, wyposażone w funkcję ozonowania i deozonowania, co znacznie przyspiesza proces oczyszczania.

Skuteczność działania Sterylis zbadał Zakład Kontroli Zakażeń i Mykologii, Wydziału Lekarskiego Katedry Mikrobiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W badaniach potwierdzono, że urządzenie bardzo skutecznie niszczy np. szczepy gronkowca złocistego i pałeczki ropy błękitnej, lekoopornych bakterii odpowiedzialnych za tzw. zakażenia szpitalne.

Sterylis:

  • niszczy koronawirusa w ułamku sekundy
  • dezynfekuje powietrze w pomieszczeniach kiedy przebywają̨ w nich ludzie
  • filtruje i dezynfekuje powietrze oraz sterylizuje powierzchnie
  • technologia medyczna – działająca w oparciu o naturalne procesy fizyczne
  • skutecznie niszczy wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, pierwotniaki i roztocza.

Producentem Sterylis jest firma MILOO – ELECTRONICS ze Starego Wiśnicza, która działa w sektorze elektroniki, optoelektroniki i automatyki sterowania. Znajduje się na liście NATO Commercial and Government Entity. Oznacza to możliwość dostarczania rozwiązań na potrzeby wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, co potwierdza najwyższy poziom jakości i kompetencji przedsiębiorstwa.