Sterylis na festiwalu Mastercard OFF CAMERA
Sterylis będzie chronił zdrowie uczestników 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Zapewniające stałą filtrację i dezynfekcję powietrza urządzenia będą obecne w dwóch festiwalowych lokalizacjach: Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz Pałacu Potockich.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA rozpocznie się 3 września 2021 r. w Krakowie. Na uczestników jednej z największych tego typu imprez w Europie czekają najlepsze autorskie filmy z całego świata oraz fascynujące spotkania z twórcami. W programie festiwalu znalazło się blisko 60 tytułów ujętych w 12 filmowych sekcjach, takich jak „Kryzys niejedno ma imię”, „Miłość na mózgu”, „Nordyckie horyzonty” czy „Amerykańscy Niezależni”.
Jednym z głównych elementów festiwalu Mastercard OFF CAMERA jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi”. Uczestniczą w nim produkcje, które wywołały zachwyt widzów na największych imprezach filmowych m.in. w Toronto, Locarno, Rotterdamie czy Sundance. Przewodniczącym konkursu został polski scenarzysta i reżyser Tomasz Wasilewski. Wspólnie z nim obradować będą Lee Magiday – producentka filmowa znana m.in. z produkcji „Faworyty” (reż. Yorgos Lanthimos) oraz Gemma Jackson – brytyjska scenografka i zdobywczyni dwóch statuetek Emmy. Zwycięzca konkursu otrzyma Krakowską Nagrodę Filmową w wysokości 25 000 dolarów.
Zaprojektowane i wyprodukowane przez MILOO-ELECTRONICS Sterylisy będą dezynfekowały powietrze w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz na terenie Pałacu Potockich, gdzie odbędzie się towarzyszące festiwalowi wydarzenie OFF CAMERA PRO INDUSTRY 2021. Urządzenia wykorzystują technologie medyczne w walce z koronawirusem i innymi patogenami chorobotwórczymi. Oczyszczają powietrze za pomocą dwóch filtrów oraz dezynfekują promieniowaniem UV-C o długość fali 254 nanometrów – najskuteczniejszym w walce z drobnoustrojami. Dzięki tzw. pułapkom świetlnym o laboratoryjnie zmierzonym poziomie bezpieczeństwa światło ultrafioletowe działa tylko w obrębie szczelnie zamkniętej komory dezynfekcyjnej urządzenia i nigdy nie przedostaje się na zewnątrz.
Potwierdzeniem skuteczności urządzeń Sterylis są ogłoszone w styczniu br. wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy przetestowali je niezależnie na oddziałach covidowych szpitali w Bochni i Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie hospitalizowanych pacjentów.